Home >Documents >MANUAL DE UTILIZARE DHS · PDF file sanatatea dumneavoastra, va rugam sa folositi corect...

MANUAL DE UTILIZARE DHS · PDF file sanatatea dumneavoastra, va rugam sa folositi corect...

Date post:18-Oct-2020
Category:
View:2 times
Download:0 times
Share this document with a friend
Transcript:
  • MANUAL DE UTILIZARE DHS 2615

    IMPORTANT! VA RUGAM SA CITITI CU ATENTIE ACEST MANUAL INAINTE DE A FOLOSI APARATUL.

  • Instructiuni Importante de Siguranta

    Va multumim ca ati ales acest produs. Pentru a va garanta siguranta si sanatatea dumneavoastra, va rugam sa folositi corect aparatul. Va rugam sa pastrati acest manual la indemana!

    1. Este important sa cititi intregul manual inainte de a incepe asamblarea si de a folosi aparatul. Aparatul poate fi folosit in siguranta si eficient doar daca acesta a fost asamblat, intretinut si folosit adecvat. Este responsabilitatea dumneavoastra sa va asigurati ca toti utilizatorii aparatului au fost informati cu privire la atentionarile si precautile care trebuie respectate.

    2. Inainte de a incepe antrenamentul, consultati doctorul pentru a va asigura ca nu aveti nici o problema medicala sau fizica care ar putea sa va puna in pericol sanatatea si siguranta sau care ar putea sa va impiedice sa folositi corect aparatul. Urmati sfaturile doctorului daca sunteti sub tratament care va poate afecta ritmul batailor inimii, tensiunea sau nivelul colesterolului.

    3. Tineti cont de semnalele transmise de organism. Efectuarea de exercitii incorecte sau excesive va poate afecta sanatatea. Intrerupeti antrenamentul daca aveti oricare dintre simptomele: durere in piept, respiratie neregulata, intreruperea respiratiei, ameteala sau greata. In acest caz trebuie sa consultati doctorul inainte de a va continua antrenamentul.

    4. Nu lasati copiii sau animalele in preajma aparatului. Acest aparat a fost creat pentru a fi folosit doar de catre adulti.

    5. Asezati aparatul pe o suprafata solida, plana, acoperita pentru a va proteja podeaua sau covorul. Pentru a fi in siguranta, asigurati-va ca pastrati o distanta minima de 0.6 m in jurul aparatului.

    6. Inainte de a incepe antrenamentul, verificati daca toate piesele: suruburi, piulite si saibe, sunt fixate si stranse corect.

    7. Daca auziti vreun zgomot in timpul asamblarii sau a utilizarii, incheiati antrenamentul imediat. Nu folositi aparatul pana cand nu a fost remediata problema.

    8. Purtati haine si incaltaminte adecvata pentru antrenament. Evitati purtarea hainelor largi care s-ar putea agata de aparat sau care v-ar putea restrictiona sau impiedica miscarea.

    9. Acest aparat a fost conceput pentru a fi folosit acasa si in spatiu interior. Greutatea maxima permisa a utilizatorului este 120 KG.

    10.Aveti grija sa nu va afectati spatele atunci cand ridicati sau mutati aparatul.

    11.Acest produs nu este potrivit pentru a fi folosit in scop terapeutic. 12.Computerul are multe functii, iar valorile acestora vor fi afisate in

    functie de tipul exercitiului, va reamintim ca valoarea pulsului nu poate fi folosita pentru diagnosticare, ci este doar orientativa.

  • LISTA PARTILOR COMPONENTE

  • LISTA PARTILOR COMPONENTE NR. Descriere CANT NR. Descriere CANT

    1 Computer 1 32 Pedala dreapta HD-22B 1/2” 1

    2 Firele de conectare a computerului

    1 33 Maner M16*1.5*22*Φ56 1

    3 Surub M5*10*Φ10 4 34 Bucsa Φ60*D50*L150*22

    1

    4 Capac spate ghidon 1 35 Buton reglare rezistenta la pedalare

    1

    5 Surub ST4.2*19 15 36 Suport sa vertical 1

    6 Surub ST4.2*25 5 37 Maner M8*20*Φ50 1

    7 Spuma, protectie ghidon Φ23*3*570

    2 38 Suport sa orizontal 1

    8 Ghidon 1 39 Capac plastic F40*20*17 2

    9 Capac plastic ф25*16 2 40 Surub M5*55 1

    10 Senzor puls φ22 2 41 Saiba cu arc d5*φ20*1.5*R30 1

    11 Saiba d6*φ12*1.0 2 42 Fire alimentare 1

    12 Surub ST4*19 2 43 Capac Φ25*7 2

    13 Fir senzor 2 44 Bolt M8*20*S13 2

    14 Capacul frontal al ghidonului 1 45 Suport pedala stanga 165 1/2” 1

    15 Maner M8*60*20 1 46 Bolt M6*10*S10 1

    16 Suport ghidon 1 47 Capac stanga 1

    17 Saiba cu arc d8*φ20*2*R30 2 48 Capac stanga protectie lant 1

    18 Bolt M8*19*S14 6 49 Saiba d6*Φ16*1.2 1

    19 Saiba d8*Φ20*2 9 50 Roata dintata Φ42*Φ35*Φ12*24 1

    20 Capac plastic mascare suruburi 1 51 Capac d17 1

    21 Fire conexiune 2 1 52 Surub ST4.2*16 1

    22 Cadrul 1 53 Mufa fir 1

    23 Capac plastic dreapta PT80*40*71.5

    1 54 Suport baza sa 6203Z 2

    24 Suport frontal/fata 1 55 Distantier φ22*φ18*6 1

    25 Capac plastic stanga PT80*40*71.5

    1 56 Saiba d17*φ22*0.3 1

    26 Cheie cu surubelnita S13-14-15 1 57 Roata magnetica φ15*7 1

    27 Sa 1 58 Bolt M6*13*S10 grade 8.8 4

    28 Bolt M8*50*23*S14 4 59 Cureaua rotii Φ260*20*Φ17 1

  • 29 Capac plastic PT80*40*71.5*90*65

    2 60 Curea 6PJ410 1

    30 Suport spate 1 61 Ax Φ17*190 1

    31 Pedala stanga HD-22B 1/2” 1 62 Piulita M6*H6*S10 4

    63 Surub M8*12*5.5 1 72 Piulita M6*H5*S10 2

    64 Capac dreapta lant 1 73 Inertia rotii 1

    65 Partea dreapta a rotii 165 1/2” 1 74 Piulita M8*H7.5*S13 1

    66 Capac 1 75 Suport roata 1

    67 Saiba d5*φ10*1.0 6 76 Arc Φ2.2*Φ18*78*N18 1

    68 Inel 1 77 Saiba d12*φ17*0.5 1

    69 Piulita M10*1*H5*S17 4 78 Saiba plata d12*Φ15.5*0.3 1

    70 Saiba de ajustare M6*40*Φ10*2.5

    2

    71 Reglarea scaunului 30*10*1.5 2

  • ASAMBLAREA PASUL 1:

    1. Asamblati bara stabilizatoare fata (24) si bara stabilizatoare spate (30) la cadrul principal (22) folosind suruburile (28) si saibele (19);

    2. Asamblati pedalele(31) (32) pe bratul pedalier al cadrului principal (22)

  • STEP 2:

    1. Inserati ansamblu support maner (16) in capacul decorative al ansamblului (20); 2. Conectati firul trunchi 1 (2) cu firul trunchi 2 (21), si conectati reglajul de tensiune

    (35) cu firul reglaj tensiune (42); 3. Prindeti suportul de maner (16) la cadrul principal (22) cu ajutorul surubului (18), si

    a saibelor (19) si (17).

  • STEP 3:

    1. Introduceti suportul sa (36) in cadrul principal (22), apoi fixati -l folosind surubul (33); 2. Prindeti suportul orizontal al seii (38) pe suportul sa (36), ajustandu-l la pozitia dorita

    apoi fixate-l folosind surubul (37) si saibele (19); 3. Prindeti saua (27)de suportul orizontal al seii (38).

  • STEP 4:

    1. Asamblati ghidonul (8) pe suportul ghidonului (16); 2. Inserati firele senzorului de puls(13) prin canalul suportului de ghidon (16) si scoatetile

    prin suportul de computer ca in poza 2; 3. Prindeti capacul decorativ al ghidonului (14), apoi prindeti ghidonul (8) de suportul de

    ghidon (16) cu surubul (15).

  • STEP 5:

    1. Conectati firele computerului (1) cu firele trunchiului 1 (2), si conectati firele computerului (1) cu firele senzorului de puls (13), apoi prindeti consola (computer) (1) pe suportul de ghidon (16) cu ajutorul surubelnitei (3);

    2. Prindeti capacul decorativ spate al ghidonului (4) la capacul decorativ fata (14) cu ajutorul surubelnitei (5) (6).

    Asamblarea luat sfarsit.

  • USER’S MANUAL

    Important!

    Please read this manual carefully before using this equipment!

  • IMPORTANT SAFETY NOTICE Thank you for purchasing our product. Proper use can ensure your safety and

    health, so please read the following text carefully before using this equipment.

    1. It is very important to read all the instructions carefully before assembling or

    operating this product. Your exercise will be safe and effective only if you

    assembly, maintain and use this equipment properly,

    2. Before beginning any exercise program, consult your personal physician to

    evaluate your present fitness level and determine whether the exercise will hurt

    your health or not. It is essential to consult your doctor if you are under

    treatment for pulse、blood pressure or cholesterol.

    3. Pay attention to signals of your own body. Incorrect and superfluous exercise

    will hurt your health. If you experience any pain or tightness in your chest,

    irregular heartbeats, short breath, faintness, nausea or any other unusual

    discomfort while exercising, stop immediately and consult your doctor if you

    want to continue.

    4. Please keep children and pets away from this equipment; it is only designed for

    adults.

    5. To protect your ground and carpet, please put a firm and level material under

    this product. In order to ensure safety, please make sure to keep 0.5m free

    space around the equipment.

    6. Please check that all hardware parts such as bolts, nuts and washers are

    positioned and secured firmly.

    7. Be carefully while using this equipment. Please stop exercise immediately if

    you find any problem or sound with the equipment when assembling or using it,

    and don’t use it till these problems are solved.

    8. Always wear suitable clothing and footwear during exercise to avoid loose

    fitting clothing entangled with the moving parts of your exercise machine or

    restricted your exercise.

    9. This equipment is intended for home or indoor use only. The maximum weight

    capacity of this equipment is 120KG.

    10. To avoid unnecessary injury, please be more carefully when moving this

    equipment.

    11. The equipment is not suitable for therapeutic use.

    12. There are many functions of the computer, which value will show when

    using the equipment according the amount of exercise, here warmly remind you

    that the value of heart pulse just give you some reference.

  • EXPLODED VIEW

Click here to load reader

Embed Size (px)
Recommended